Duyurular

Boyner Game Cup Heyecanı

Sektörde moda Boyner’den soruluyor. Boyner Game Cup ile birlikte sektöre adımını atan Boyner, oyun severler için evdekal sürecini eğlenceli hale getiriyor. Yıllardır süregelen geleneksel medya ve model sergi alışkanlıklarına yeni tarz medya alışkanlıklarıyla renk katan Boyner, genç jenerasyona ulaşma yolunda oyun turnuvasını ve bu iş için parlayan yıldız The Academys’i tercih etti. 5.926 CS:GO oyuncusunun başvurusuyla gerçekleşen Boyner Game Cup turnuvamız ile Avrupa’nın en büyük katılımlı CS:GO turnuvası oldu. Turnuvanın bir diğer kolu olan Fifa20 turnuvasında 634 başvuru arasından seçilen 512 takım kıyasıya mücadele etti. CS:GO Turnuvamızın kazanan takımları:
  1. Team Spartan – 10.000 TL
  2. Arena Bulls – 7.500 TL
  3. Flashers – 5.000 TL değerinde ödülün sahibi oldular.
FIFA 20 Turnuvamızın kazananları:
  1. Berkije – 3.500 TL
  2. KTzn_91 – 2.500 TL
  3. SYHD-3 – 1.500 TL değerinde ödülün sahibi oldular.
Gazetelere, televizyon kanallarına ve dijital medya kanallarına konu olan turnuvamız yaklaşık 15 milyon görüntülenmeye ulaştı. Tanıtımlarımız ve duyurularımızın yanı sıra toplam 37.536 dakika süren maçlarımızın, canlı yayınladığımız final sürecine 921 izleyici eşlik etti. Turnuva sürecinde 18.000’den fazla mesaj 51 kişilik canlı destek ekibimizce cevaplandı. Genç kuşağa ulaşma yolunda attığı bu yenilikçi adımdan dolayı Boyner’i tebrik ediyor, ilk adımını bizlerle attığı için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Sadece Espor Turnuvası

Bu yıl 8 Mart’ta The Academys tarafından FDR Ataşehir’de düzenlediğimiz etkinliğe Espor’da kadın gücü damgasını vurdu.

Yıllardır birçok sektöre olduğu gibi spor sektörüne de cinsiyet eşitliği için Dünya çapında destek ve yatırımlar yapıldı. Yapılan bu yatırımlara 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde The Academys önderliğinde bir yenisi ekleniyor. Kadın oyuncular, spikerler ve hakemler eşliğinde gerçekleşecek bu etkinliğin en önemli vurgusu ise adında belirtiliyor : Sadece Espor Turnuvası (SET)

Son dönemlerde cinsiyet eşitliği adı altında atılan bu adımları artık bir üst basamağa taşımakta öncülük etmek isteyen The Academys, kadın vurgusuyla kadınların ayrımsallaştırıldığını gösterdi.

The Academys etkinlik süresince cinsiyet belirtilmeksizin başarılarıyla öne çıkmış sektörden güçlü isimlerin konuşmaları ve oyuncuların gösteri maçıyla cinsiyet eşitliğini tam anlamıyla bizlere sundu.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Blaze Esports ve Empaty Esports Club CS:GO takımlarının gösteri maçını Dünya’nın ilk Espor Spiker eğitim şirketi olan The Academys’in yeni spikerleri sundu

Gösteri maçı sonrası sektörün öncü ve değerli isimlerinden Simge Erdoğan konuşmasıyla sektörde cinsiyet eşitliği ve önemi hakkında katılımcıları aydınlattı.

Kültüre katkımız fuarlar ile devam ediyor

The Academys ve League Factory iş birlikteliğiyle gerçekleştirdiğimiz sahne organizasyonumuzla GIST 2020’yi her yaştan insana eğlenceli bir fuar haline getirdik.

Oyun turnuvaları, dans yarışmaları, çekilişler ve VR deneyim alanları gerçekleştirdik. Bunlarla da yetinmeyip The Academys farkıyla sektörün güçlü isimleriyle konuşmalar gerçekleştirip insanlara sektörü sektörün içinden gösterdik. İlklere olan sevgimiz ile fuarın ilk Satranç Etkinliği’ni ve Yağlıboya Sanat Etkinliği’ni de gerçekleştirerek imzamızı attık.

Fuar sürprizi olarak duyurduğumuz; The Academys, Shoutcaster Academy’den gelen gücüyle eğitimlere geri dönüyor duyurusuna gelen iyi dönüşlerin motivasyonu, ilkleri yaşamanın ve yaşatmanın heyecanı, kültüre katkılarımızın katılımcılarda oluşturduğu gülümsemeyle The Academys GIST 2020’yi gururla sundu.